вівторок, 23 грудня 2014 р.

У Січеславі вийшла друком книга «Майдан. Хроніки недореволюції»

[Повідомлення сайту http://banderivets.org.ua/ ]

В Україні було видано чимало книг, присвячених Майдану. Серед них – спогади, документи, збірники поезій, фотоальбоми. Проте суспільство майже не почуло націоналістичних оцінок Майдану. Виправити цю ситуацію покликана нова книга сучасного націоналістичного публіциста Ігоря Загребельного «Майдан. Хроніки недореволюції». Книга вийшла у січеславському видавництві «Арт-прес».

Уже сама назва книги говорить про те, що її автор не ідеалізує Майдан, адже повноцінної революції не відбулося.

Заключний розділ книги має назву «Уроки ілюзорної перемоги». За словами автора, незавершеність революційної боротьби призвела до того, що режим внутрішньої окупації не був знищений. Відбулося переформатування цього режиму. Замість знищення антинародної олігархічної системи українці отримали перетасування карт у колоді.

За таких умов нова влада, використовуючи усі свої інформаційні ресурси, почала переконувати суспільство у тому, що революція перемогла, а так звані «ідеали Майдану» були реалізовані. Створення ілюзії перемоги є одним із головних інструментів самозбереження режиму внутрішньої окупації.

Автор не оминув увагою і позитивні моменти Майдану. В одному із нарисів книги йдеться про «школу політичного бажання». На думку Загребельного, протягом Майдану українці навчилися сміливо говорити «Хочу!» Їм багато чого хотілося – жити у вільній, справедливій, заможній державі. Але «хочеться» і «Хочу!», йдеться у книзі, – це різні речі. Хотітися може і рабам. Натомість «Хочу!» може сказати лише смілива вольова людина, яка має чіткі цілі і готова за них боротися.

Що ж, Майдан та війна дійсно зробили українців більш рішучими, сміливими, цілеспрямованими. Залишається сподіватися, що українці при цьому йтимуть за справжніми ідеалами та правильними орієнтирами. А для цього суспільство необхідно привчати до націоналістичного способу мислення. Сама ж націоналістична думка не повинна стояти на місці. Книга Ігоря Загребельного – це важливий крок на шляху осмислення теперішнього стану нашої нації й пошуку напрямних для продовження боротьби.

Джерело -